fbpx
hipokryta.pl

Wystąpienia publiczne

Mówię tak, jak żyję.
Żyję tak, jak mówię.

Wystąpienia to dla mnie niepowtarzalna okazja, by dzielić się zawodowymi doświadczeniami oraz moim podejściem do pracy. Mam za sobą dziesiątki wystąpień na uczelniach, konferencjach oraz spotkaniach firmowych. To z czym przychodzę, to kreatywny, niepowtarzalny speech. Inspirują mnie ludzie i ich historie,  te dwa obszary są dla mnie stałym bodźcem do rozwoju zarówno Twojego jak i mojego. To daje Ci gwarancję, że działania schematyczne, powtarzalne, pozbawione „mięsistych” treści nie pojawią się podczas współpracy ze mną.  

Zaproś mnie do swojej organizacji, a ja dam z siebie wszystko. Bez ściemy, za to z dużą dawką wiedzy i konkretów. Powiem, czego nie robić i dam przepis na unikanie fuck-upów. A przede wszystkim zainspiruję do zmiany: myślenia, działania i postawy.

Co się wydarzy:

mówię, opowiadam, peroruje i czasami dla odmiany mówię, aby następnie odpowiadać na pytania słuchaczy, ponieważ to co usłyszycie pobudzi Wasze umysły

wyzwania dla Ciebie:

nie będziesz mógł ściemniać, że pracujesz.
zmniejszy Ci się budżet o 5000

Co się wydarzy:

mówię, opowiadam, peroruje i czasami dla odmiany mówię, aby następnie odpowiadać na pytania słuchaczy, ponieważ to co usłyszycie pobudzi Wasze umysły

Czas trwania:

30-90 minut

Dla kogo:

liderzy
zarządzający
trzymający władzę
decydenci

Czas trwania:

30-90 minut

o czym mogę mówić?

Tematy:

Autentyczność lidera

Jedną z najważniejszych wartości dla mnie jest autentyczność. Z perspektywy lat wiem, że wiele razy ta wartość wspierała mnie w roli lidera.  Opowiem o faktach i mitach związanych z tym obszarem.

Efektywność zarządu/lidera

Podzielę się z Tobą wiedzą czym jest efektywność oraz tym jak różnie można ją postrzegać. Zaproszę Was do wspólnego eksplorowania jednokierunkowej drogi do Waszej efektywności. Dowiecie się co zrobić, aby Wasza efektywność nie zakończyła się wraz z wysokim poczuciem efektowności.

Ale zanim to wszystko zadaj sobie trzy pytania:

  1. Kiedy Ty jesteś efektywnym liderem?
  2. Co ostatnio zrobiłeś istotnego dla swojej organizacji? 
  3. kto Ciebie z tego rozlicza?

7-godzinny tryb pracy

Czy można dać pracownikom więcej przestrzeni życiowej, a jednocześnie podnieść wydajność ich pracy? Okazuje się, że tak. W drodze do turkusu to jedna z najbardziej zaskakujących zmian, które wprowadziliśmy w naszej organizacji w MENTAX SA.

Podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami i wiedzą. Skuteczne zmiany są możliwe, kiedy jesteś odważny.

JESTEŚ ?

Uznaj, że są korzystniejsze rozwiązania

„Z wyścigiem szczurów jest taki problem, że nawet jeśli wygrasz, to i tak pozostaniesz szczurem”
Lily Tomlin

Brzmi ostro, prawda?  Z pewnością odnajdziesz wiele sytuacji z własnego podwórka, gdzie sens tego zdania mocno wybrzmiewał.  Wiesz co najbardziej napędza wyścig szczurów? Pachnący ser na mecie toru. Czym dla kogo on jest. Jaki może, a jaki powinien być? Kiedy warto, a kiedy trzeba go tam umieścić?

I w końcu, czy aby zawsze?

Dlaczego ten turkus nie jest taki różowy

Turkus choć jest niebiesko-zielony to ma niezwykłą zdolność. Zakłada na twoje oczy różowe okulary. Ale pamiętaj, że to tylko okulary. Rzeczywistość jest dużo bardziej kolorowa.                  

Lepiej patrzeć na nią trzeźwym okiem i bez żadnych filtrów.           

Powiem Ci jak nie dać się zwieść.

Liderem się bywa człowiekiem jest się non stop

Jaki jest Twój styl działania, gdy komunikujesz się z ludźmi? Kiedy i w jakich sytuacjach swoim zachowaniem mówisz o sobie najwięcej.  Jak właściwie wykorzystywać komunikację werbalną do kontaktu z ludźmi z  teamu?                                                                                       

W każdej interakcji z członkiem załogi Lider pokazuje z jakiej gliny go ulepiono. Zastanawia cię, jak być dobrym liderem? Zanim się ze mną spotkasz zadaj sobie zgoła inne pytanie:

Czy jesteś ludzki wobec swoich ludzi?  Co to właściwie dla Ciebie oznacza?

KONTROLA vs Motywacja

Rzadko się zdarza, aby menedżer miał w umowie zapis, który mówi, że w zakresie jego obowiązków znajduje się również motywowanie zespołu do pracy. Faktem jest, że  wszyscy od niego tego oczekują. Tylko czy to ma w ogóle sens?                                                          

Warto wiedzieć, że słowo „motywacja” to dość nowy wynalazek. Zaczęto ją powszechnie używać dopiero w XVIII wieku, aby znaleźć jakieś narzędzie, który „naprawi” ludzi. Sprawi, że będzie się im znowu „chciało”.                                                                          

Zapraszam Cię do zagłębienia się w ten temat w moim towarzystwie.

Lęk przed odpowiedzialnością

W drodze do turkusu szybko okazuje się, że ta piękna idea nijak nie przystaje do realiów większości organizacji.  Dlaczego? Ponieważ brakuje nam odwagi zarówno do tego aby przyjąć jak i przekazać odpowiedzialność. 

Winnych tej sytuacji nie warto szukać, szkoda czasu. Warto natomiast o tym mówić, zadawać sobie pytania o to, w którym miejscu ja jako Lider jestem. Czy ufam, czy mi ufają?

Opowiem jak to wygląda dziś w Polsce, co nas hamuje, a co pozwala wzrastać, jakie jest ryzyko i czy warto być odważnym.

Nasz team

Pracujemy razem, bo współpraca to przyjemność.

Radosław Bartosik

master of hypocrisy

tel. 695 393 156
email: radoslaw.bartosik@hipokryta.pl

Pasjonat odpowiedzialności. 
Orędownik samoorganizacji. 
Facylitator metody Action Lerning.

Założyciel i członek zarządu jednej z wiodących spółek akcyjnych na rynku oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej. Prowadzi audyty procesów i analizuje problemy organizacji wspólnie z właścicielami lub osobami zarządzającymi w firmie. Główne obszary kompetencji to tworzenie zespołów samozarządzających i samoorganizujących się, wprowadzanie ról w organizacjach, definiowanie odpowiedzialności, definiowanie efektywności, wypracowywanie wskaźników jakości i efektywności, zaangażowanie współpracowników, coachingowe zarządzanie. Swobodnie porusza się w branży IT zwłaszcza w tematach  programowania, zarządzania i wspierania zespołów IT.  Wspiera definiowanie celów organizacji, jej sensu istnienia, definiowanie celów projektów, definiowanie ograniczeń w organizacji, pracę nad autentycznością, EGO, komunikacją, zrozumieniem perspektyw, mapowanie procesów biznesowych.

Absolwent Akademii Psychologii Przywództwa/Politechnika Warszawska.
Absolwent Politechniki Koszalińskiej.

Patrycja Kacprzyk

senior of hypocrisy

tel. 508 183 746
email: patrycja.kacprzyk@hipokryta.pl

Certyfikowany trener oraz coach.
Facylitator metody Action Lerning.
Praktyk ze słabością do teorii.

Ponad 15 lat temu rozpoczęłam pracę w sprzedaży,  z jasno określonym celem, którym były awanse na coraz to wyższe stanowiska. Przez te wszystkie lata skrupulatnie realizowałam to założenie w różnych korporacjach branży FMCG oraz firmach z obszaru nowych technologii. Rozwijałam sprzedaż i pozycję rynkową Firmy, wdrażałam skutecznie standardy handlowe, zarządzałam według celu, byłam odpowiedzialna za opłacalność działań sprzedażowo-marketingowych, tworzyłam plany rozwoju dla marki oraz sił sprzedaży, poprzez szkolenia rozwijałam kompetencje swoich współpracowników, czy też rozwijałam współpracę z Kluczowymi Klientami. Pomimo sukcesów zawodowych odczuwałam, że nie do końca wykorzystuję swoje naturalne predyspozycje.
Droga do  m n i e  jako otwartej, świadomej siebie i uważnej na innych była długa i kręta.
 Znalazłam swoja kotwicę.
Wydobywanie z ludzi tego, co w nich najlepsze, nawet jeśli o tym zapomnieli, odwracanie perspektyw, inspirowanie do podróży w głąb siebie to coś co sprawia, że jestem szczęśliwa.
Dziś w roli coacha trenera  łączę kompetencje biznesowe z wiedzą z obszarów tzw. „miękkich”.
Dzisiejszy świat oczekuje od nas gotowości oraz otwartości na rozumienie i czerpanie z wielu źródeł. Moją misją jest propagowanie zrównoważonego rozwoju opartego na łączeniu i przenikaniu się tego co konkretne, mocno osadzone, z tym co nazywamy uważnością i świadomością siebie.
Francis Bacon powiedział kiedyś:
„Bądź wierny sobie, a nie będziesz niewierny innym”
Tego się trzymam.

Marta Czarnecka

hiperhipokrytka

Pasjonatka networkingu i turkusowych organizacji jako jedynej słusznej drogi do rozwoju siebie i firmy. Wierzy, że marzenia się spełnia, a na świecie nie ma ludzi, którzy nas denerwują. Są tylko tacy, których nie rozumiemy. Na co dzień, jako firma Efekt Motyla,  doradza innym w zakresie profesjonalnej organizacji eventów biznesowych i szkoleń.  Najsilniej skupia się na ideach i ludziach, dąży do znajdowania alternatywnych sposobów działania i rozwiązywania problemów. Potrafi wykorzystywać wyobraźnię i empatię do inspirowania i propagowania swoich pomysłów. Uważa, że cel jest ważny, ale cel osiągają ludzie, którym należy pomóc wyzwolić ich potencjał. Wyróżnia się z tłumu silną osobowością i kontrowersyjnym wyglądem, co dodaje jej pewności siebie, gwarantuje profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego. 
Facebook
YouTube
LinkedIn

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.